nsdp

Македонија

НСДП: Референдумот е најдемократскиот начин граѓаните да се изјаснат дали сакаат зеленило или барокни згради

А1он
НСДП остро реагира на уништувањето на зеленилото во Општина Центар и е против тоа да се прави спротивно на волјата на граѓаните. „Со оглед на
Македонија

Петковски: Груевски да поднесе тужба и против Иванов

А1он
Тито Петковски од НСДП, реагира на изјавата на претседателот Ѓорге Иванов дадена на средбата на претседателите на земјите од регионот, со Претседателот на Франција, Франсоа
Македонија

НСДП: Препораката за преговори е загрозена со срамниот чин од 24. декември

А1он
„Со вчерашното соопштение до јавноста, ВМРО-ДПМНЕ конечно призна каква штета им се нанесе на евроатланските перспективи на Република Македонија со срамниот чин од 24 декември,
Македонија

НСДП: Што поточно потпиша Ставрески во Русија?

А1он
Во врска со вчерашното потпишување на договорот за гасоводот Јужен тек, НСДП има неколку отворени прашања до Владата на Република Македонија и потписникот министерот за
Македонија

(ВИДЕО) Петковски: Пресудата на судот е срамна и го покажува притисокот на власта

А1он
Лидерот на НСДП Тито Петковски ќе ја обжали одлуката на судот, со која треба да му плати на премиерот Груевски 650.000 денари за нанесена душевна
Македонија

В понеделни епилог за процесот Груевски против Петковски

А1он
По тричасовниот процес по тужбата на премиерот Никола Груевски против лидерот на НСДП Тито Петковски , судот ја најави пресудата за 15 јули. Тужбата Груевски
Македонија

Груевски: Тито Петковски ми нанесе душевна болка

А1он
Премиерот Груевски ги доживеал тврдењата на претседателот на НСДП, Тито Петковски многу емоционално, со чувство на загриженост и внатрешен немир. На денешното второ рочиште, каде
Македонија

Петковски: Груевски наместо да ја обедини нацијата тој продолжува да продава лажен патриотизам

А1он
Прес конференција на оваа тема немаше да има доколку тужител не беше Никола Груевски. За одговорното и државничко однесување на Никола Груевски оставам да судите