napadnat novinar

Македонија

Продолжен домашниот притвор за насилникот кој нападна новинарска екипа на ТВ24

А1он
Кривичниот суд го прифати предлогот од обвинителството и ја продолжи мерката куќен притвор за 30 дена, на насилникот кој физички нападна новинарска екипа на ТВ