mileski

Македонија

Милески до Јовановски: Ако му помогнеш на Орце да излезе буквално ме имаш мене, ова му се најтешките моменти

Кристијан Ландов
Во вториот фајл од разговорите кои осудениот Зоран Милески ги доставил до Обвинителството поврзани со случајот „Рекет“ се слушаат муабети меѓу него и обвинетиот Бојан
Македонија

МВР го уапси напаѓачот на пратеникот Милевски

А1он
Министерството за внатрешни работи по успешното идентификување денеска го уапси напаѓачот на пратеникот и претседател на ЛДП, Горан Милевски. Оваа информација за А1он и Макфакс