mile jovanovski

Видео Македонија

(ВИДЕО) Миле Јовановски по распитот кај Русковска: Среќна нова ‘49, не чувствувам вина

Кристијан Ландов
Миле Јовановски по распитот во судот рече дека не чувствува вина за случајот со Меѓународниот сојуз, каде е осомничен за перење пари и измама. Тој
Македонија

Бојан Јовановски заедно со неговиот татко и асистентка на распит кај Русковска

Кристијан Ландов
Бојан Јовановски, неговиот татко Миле и асистентката Христина Блажевска денес треба да дојдат на распит кај обвинителката Вилма Русковска, за случајот поврзан со Меѓународниот сојуз
Видео Македонија

ВИДЕО: Сторителот ќе биде казнет, попот е задоволен од пресудата за таткото на Боки 13

Васко Маглешов
Попот Виктор Стојчев, кој е оштетен во предметот, каде што таткото на Бојан Јовановски, Боки 13, Миле Јовановски беше осуден на казна затвор во траење
Видео Македонија

ВИДЕО: Шест месеца затвор за таткото на Боки 13

Васко Маглешов
Таткото на Бојан Јовановски, Боки 13, Миле Јовановски е осуден на казна затвор во траење од шест месеца бидејќи со умисла тешко телесно го повредил
Македонија

Таткото на Боки 13 призна дека го тепал попот со тупаници

Васко Маглешов
Обвинетиот Миле Јовановски, татко на неформалниот сопственик на 1ТВ, Бојан Јовановски, утрово во судот призна дека е виновен оти го натепал попот Виктор Стојчев на
Видео Македонија

(ВИДЕО) Татко му на Боки 13: Не сум Силвестер Сталоне да го истепам попот за 1 минута

Васко Маглешов
Поради отсуство на скопската обвинителка, Имран Османи, утрово во кривичниот суд беше одложено судењето за татко му на Боки 13, обвинет дека му нанел тешка