(ВИДЕО) Татко му на Боки 13: Не сум Силвестер Сталоне да го истепам попот за 1 минута

Од:

Поради отсуство на скопската обвинителка, Имран Османи, утрово во кривичниот суд беше одложено судењето за татко му на Боки 13, обвинет дека му нанел тешка телесна повреда на попот Виктор Стојчев кој е оштетен во постапката и дојде со неговата сопруга.

Судијката Александра Ристеска рече дека не добила известување за отсуството на обвинителката која била уредно повикана. Адвокатката на Миле Јовановски, Јелена Симиќ, рече дека не им бил дозволен увид во доказите на Обвинителството иако тоа го барале со ургенции.

Боки 13 е сведок во оваа постапка, но судот не го повикал поради економичност на постапката.

Следното рочиште е закажано за 12 ноември. Излегувајќи од судот, Миле Јовановски рече дека не бил Силвестер Сталоне за да го истепа попот за една минута, кој пак му бил сосед.

„Не сум Силвестер Сталоне да го истепам за една минута“, рече Јовановски на излегување од судницата.

Јовановски рече дека не знае ништо за случајот „Рекет“: Не знам ништо, немам појма.

Често се случува во судот да не доаѓаат обвинители. Утрово и обвинителката која го застапуваше обвинението, побарала изземање за случајот со малата Тамара.

Би можело да ве интересира

„Систина“ бара 10 илјади евра од Боки 13 преку тужба за ненаплатена операција

Васко Маглешов

Јовески ниту разговарал, ниту се сретнал со обвинителот за одблокирање на 750 илјади евра

Ана Ололовска

Фирмите поврзани со Боки 13 затаиле данок од 325 илјади евра

А1он

УЈП: Кривични пријави против сојузот на Боки 13, Томато продукција и БМЈ груп

А1он

ВИДЕО: Таткото на Боки 13 не чувствува вина за „Рекет“

Мери Јордановска

(ВИДЕО) Ременски: Не чувствувам вина за случајот „Рекет“

Мери Јордановска