metadon

Македонија

Штипјанец под истрага за илегална трговија со метадон во Скопје

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 33-годишен жител на Штип за кого постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело