makedon

Македонија

Генијот Македон од државата доби само слика со министерот, родителите сами ќе го платат неговото образование

Орце Костов
Математичкиот гениј Македон Димитровски им беше интересен за министерот за образование, Јетон Шаќири и претседателот Стево Пендаровски пред неколку месеци кога истите организираа свечени приеми
Македонија

Промоција на можностите од Програмата за прекугранична соработка со Албанија

А1он
Министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу, кој престојува во официјална посета на Албанија оствари средба со со заменик-министерот за Европа и надворешни работи, Сокол Дедја