lisici

Македонија

Полицијата уапси криминалец осуден на шест и пол години затворска казна

А1он
Вчера во село Лојане, Општина Липково, на локалниот пат кон с.Миратовац, Република Србија, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од
Свет

Во Британија уапсена банда Албанци, киднапирале маж и побарале откуп од 400.000 фунти

А1он
Британската полиција уапси албанска банда која киднапирала 30-годишен маж и барала откуп од 400.000 фунти. Албанците ја тепале и мачеле жртвата поради неплатени долгови. Полицијата