Приведени разбојници во Скопје, следува кривична пријава

Од:

На 4.10.2022 во 17.20 часот на бул.„Никола Карев“ во Скопје од полициски службеници од СВР Скопје лишени се од слобода Н.Љ.(27) и М.Љ.(29), двајцата од Скопје, постапувајќи по пријава според која непосредно пред тоа, на подрачјето на Кисела Вода, сториле кривично дело „разбојништво“, при што од едно лице одзеле мобилен телефон.

По преземени мерки и активности сопрено е патничко возило „фиат пунто“ со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале двете осомничени лица, тие се приведени во полициска станица, а кај нив е пронајден одземениот предмет.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Конечно е уапсен штипјанецот баран со две централни потерници

Полицијата уапси криминалец осуден на шест и пол години затворска казна

Уапсен арачиновец кој нападнал полициска патрола

Приведен крадец за издржување казна затвор од 18 месеци

Во Британија уапсена банда Албанци, киднапирале маж и побарале откуп од 400.000 фунти