Уапсен арачиновец кој нападнал полициска патрола

Од:

На 1.12.2022 во 21.40 часот пред угостителски објект на подрачјето на Бутел, на ул.„Александар Урдаревски“, полициски службеници го лишиле од слобода А.С.(28) од с.Арачиново, скопско, затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службено дејствие.

Другите две лица Д.Ш(24) и М.С.(22), двајцата од Скопје, што биле со него, исто така биле приведени во полициска станица затоа што одбиле да се легитимираат.
По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Конечно е уапсен штипјанецот баран со две централни потерници

Полицијата уапси криминалец осуден на шест и пол години затворска казна

Приведен крадец за издржување казна затвор од 18 месеци

Приведени разбојници во Скопје, следува кривична пријава

Во Британија уапсена банда Албанци, киднапирале маж и побарале откуп од 400.000 фунти