Полицијата уапси криминалец осуден на шест и пол години затворска казна

Од:

Вчера во село Лојане, Општина Липково, на локалниот пат кон с.Миратовац, Република Србија, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода И.В.(43) од село Брвеница, тетовско.

Тој бил осуден на казна затвор од шест години и шест месеци за сторени кривични дела „разбојништво“ по член 237 и „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“, а бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување пет години и пет месеци од казната.

Лицето е спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.

Би можело да ве интересира

Поранешен соработник на Дарко Шариќ „падна“ во Загреб, се криел 16 години

Горан Наумовски

Конечно е уапсен штипјанецот баран со две централни потерници

Крадец од Скопје е уапсен на улица во Велес

Радовишанец праќал заканувачки пораки до поранешна сопруга и нивната малолетна ќерка

Уапсен арачиновец кој нападнал полициска патрола

Уапсен гостиварец за издржување на затворска казна