Конечно е уапсен штипјанецот баран со две централни потерници

Од:

Рано утринава на улицата „Карл Маркс“ во Штип, полициска патрола го уапсила М.П.(31) од Штип.

За него биле распишани две централни потерници по наредба на Основен суд Штип за издржување вкупна казна затвор од шест години за сторени кривични дела „разбојништво“ и „спречување службено лице во вршење службено дејствие“.

Тој е спроведен во Казнено-поправната установа за издржување на казната.

Би можело да ве интересира

Полицијата уапси криминалец осуден на шест и пол години затворска казна

Уапсен арачиновец кој нападнал полициска патрола

Приведен крадец за издржување казна затвор од 18 месеци

Приведени разбојници во Скопје, следува кривична пријава

Во Британија уапсена банда Албанци, киднапирале маж и побарале откуп од 400.000 фунти