laris gajser

Македонија

Гајсер: По случајот „Рекет“, политичката кариера на Заев е завршена

А1он
Ларис Гајсер, соработникот на италинскиот весник „Ла Верита“ кој веќе објави неколку аудио-визуелни материјали поврзани со случајот „Рекет“, гостуваше во  живо во емисија за италијанското