kvalifikacii sp

Спорт

Алиоски: Издржавме се, победивме репрезентација со голема фудбалска историја

А1он
Македонија оствари фантастичен триумф против Германија славејќи во Дуисбург со 1-2 против најголемиот фаворит во групата. Горан Пандев и Елиф Елмас ги постигнаа головите за
Спорт

Реакции во Германија: Срам, бламажа, разочарување, добро што Лев ќе си замине по ЕП

А1он
Поразот (1:2) на Германците синоќа од македонските фудбалери силно одекна во тамошните медиуми кои не штедеа зборови да ги критикуваат „панцерите“. – Германија се посрамоти
Спорт

Ангеловски: Победа за сопругата која се бори со Ковид-19 и за критичарите што не веруваа во мене

А1он
Македонија оствари сензационална победа (1-2) против Германија во третиот меч од квалификациите за Светското првенство 2022 во Катар. Падна на колена четирикратниот светски првак пред
Спорт

ВИДЕО: Сензационална победа на Македонија во Дуизбург, големата Германија на колена!

А1он
Македонската фудбалска репрезентација вечерва ја избори една од најголемите победи во својата историја, откако со 1:2 ја совлада големата Германија на гостински терен во Дуизбург,