kozuv

Македонија

Левица со поддршка на протестот против мини-хидроелектрани на Кожув

А1он
Денеска, на местото Смрдлива Вода, жителите од Гевгелија, Неготино, Демир Капија, како и организации кои се борат за зачувување на животната средина и здруженија на
Македонија

Поранешниот извршен директор најави рестартирање на ски-центарот Кожув

А1он
Поранешниот извршен директор на ски-центарот Кожув, Ангел Наков објасни дека судското рочиште за стечај беше одложени бидејќи доверителите не сакаат тој да оди во ликвидација.
Македонија

Пожар кај локалитетот Васов град

А1он
Пожар избувна попладнево кај локалитетот Васов град под планината Кожуф, кавадаречко. Како што информираат од Територијалната противпожарна единица од Кавадарци, пожарот има зафатено околу четири
Македонија

(ВИДЕО) ЛДП: Кожув да се прогласи за заштитено подрачје

А1он
На трибината одржана завчера во Гевгелија, “Аргументи за претсојниот референдум – против рудниците на планината Кожув“, потпретеседателот на Либерално-демократската партија, Зоран Шапуриќ, помеѓу другото, истакна