kosarka

Спорт

Антиќ со Олимпијакос шампион на Грција

А1он
Олимпијакос ја освои шампионската титула во Грција откако во одлучувачкиот натпревар со 82:76 славеше над вечниот ривал Панатинаикос. Црвено-белите од Пиреја ја добија финалната серија
Спорт

Антиќ се откажува од репрезентацијата?

А1он
Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ најавил повлекување од црвено-жолтиот дрес, разочаран од пишувањата на одредени македонски медиуми и од реакциите на фановите на
Спорт

Кошаркарите – последната надеж за Олимпијада

А1он
Претседателот на Македонскиот олимписки комитет, Васил Тупурковски во кошаркарите ја гледа последната надеж за Македонија да се појави во Лондон. „Ако кошаркарите отидат во Лондон