kosarka

Спорт

Втор пораз на кошаркарите од Порторико

А1он
Кошаркарските репрезентативци на Македонија го завршија подготвителниот период за настап на предолимпискиот турнир во Венецуела (2-8 јули) откако рано утринава по втор пат во два
Спорт

Лазовски: Порториканците не изненадија со агресивна игра

А1он
Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Марјан Лазовски на прес-конференцијата по синоќешниот натпревар со Порторико, како главна причина за поразот ја наведе агресивната игра во одбраната
Спорт

Кошаркаркарите стигнаа до победа на турнејата во САД

А1он
Кошаркарската репрезентација на Македонија ноќеска го победи комбинираниот универзитетски состав од Атланта со 97:87. Ова беше втор дуел на македонската репрезентација која се наоѓа на
Спорт

Отворен тренинг на кошаркарската репрезентација

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација вечерва од 19:00 часот во Борис Трајковски ќе го одржи последниот тренинг пред заминувањето во Соединетите Американски Држави во продолжението на подготовките
Спорт

Македонија ја победи фаворизираната Литванија во кошарка

А1он
И со вториот тим, без Антиќ, Гечевски, Илиевски и Меккејлеб, македонските кошари ги совладаа Литванците. Подмладената репрезентација го совлада домаќинот со 78—74 кошеви. На наша
Спорт

Кошаркарите убедливо поразени од Русија

А1он
Македонската кошаркарска репрезентација претрпе убедлив пораз од Русија со 80:61 во првиот од двата пријателски натпревари на мини-турнејата во Литванија. Попладнево во Каунас избраниците на
Спорт

Подмладениот кошаркарски тим против Русија

А1он
Првиот тест за олимписките квалификации, подмладениот состав на македонската кошаркарска репрезентација го има со најдобриот тим на Русија. Одмерувањето на силите ќе биде денеска попладнево