koncerti

Македонија

Откажани концертите во Охрид викендов, општината не го дава стадионот

А1он
Општина Охрид и ЈП „Билјанини Извори“ ја информираат јавноста дека музичките концерти кои беа закажани за 7-ми и 8-ми август 2020 година на Градскиот стадион,
Магазин

Се откажуваат концертите на BOND, Жељко Бебек и Електрични Оргазам

А1он
Поради новонстаната состојба со коронавирусот и препораките од Владата, мартовските концерти на BOND, Жељко Бебек и Електрични Оргазам се одложуваат, информираат од Авалон Продукција. –