kompanii

Економија

Признанија за првите девет старт-ап компании од Фондот за иновации

А1он
Фондот за иновации и технолошки развој денеска ќе им додели признанија на првите девет старт-ап претпријатија за успешно завршени проекти. На доделувањето, како што е
Економија

Признанија „Македонски квалитет 2016“ за 10 домашни компании

А1он
Десет домашни инвеститори денеска ќе добијат признанија за постигнатите деловни успеси и промоција на македонскиот квалитет на национално и глобално ниво. Признанијата „Македонски квалитет 2016“ ги доделува Сојузот
Економија

Македонски компании добитнички на светскиот избор на ИКТ награди за извонредност

А1он
Со ИКТ решение за јавен транспорт Македонски Телеком а.д. Скопје е победник во категоријата  Решение за одржлив раст на „Глобалните ИКТ награди за извонредност” кои
Економија

Кока-кола и натаму највреден светски бренд, на второ место е Епл

А1он
Консултантската компанија Интербренд во овогодинешниот извештај ја рангира Кока-кола на прво место на листата највредни брендови. Надмоќта на Кока-кола и не е некоја голема новина,