Признанија „Македонски квалитет 2016“ за 10 домашни компании

Од:

Десет домашни инвеститори денеска ќе добијат признанија за постигнатите деловни успеси и промоција на македонскиот квалитет на национално и глобално ниво.

Признанијата „Македонски квалитет 2016“ ги доделува Сојузот на стопански комори на Македонија под покровителство на Кабинетот на Претседателот на Република Македонија.

Признанијата ќе ги доделат претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов и претседателот на Сојуз на стопански комори, Данела Арсовска.

Комисијата составена од членови на Кабинетот на Претседателот согласно прецизно воспоставени критериуми, внимателно ги селектирала македонските инвеститори кои имаат традиција во создавање на македонски бизнис идентитет и се економски амбасадори кои успешно го промовираат македонскиот квалитет на национално и глобално ниво за што го добиваат признанието за 2016.

Би можело да ве интересира

Потпретседател на ССК проф. д-р Симов: ИКТ секторот, туризмот и агро бизнисот главни сектори за соработка со Бугарија

Ана Ололовска

Бизнисмените предупредуваат: Можни се отпуштања без државна помош и поевтина струја

Орце Костов

Економијата на САД во март отворила 431.000 работни места, добар знак за Администрацијата на Бајден

А1он

Ќе се подобрува бизнис климата за развој на женското претприемништво

Ана Ололовска

Инфософт групацијата прослави 30 години постоење!

Ана Ололовска

Избрани најдобрите „зелени бизнис идеи“ за годинава

Жарко Настоски