kole angelovski

Култура

Коле Ангеловски, лауреат на Фестивалот Денови на комедија Куманово

А1он
На денешнава прес конференција во Центар за култура Трајко Прокопиев Куманово беше соопштено името на лауреатот на овогодинешниве Денови на комедија 2023. Добитник на признанието
Култура

Почит и од млади и од стари колеги – Торта во драмски за 80 роденден на Коле Ангеловски

А1он
Доајенот на македонскиот театар и филм, уметник кои целиот свој живот го посвети на уметноста, Коле Ангеловски го прослави својот 80 роденден. И тоа не