kocijancic

Регион

Коцијанчиќ: Побрзо да се формира влада во Приштина и да продолжи дијалогот со Белград

А1он
Европската унија денеска повика на побрзо формирање влада во Приштина и продолжување на дијалогот со Белград. – Ќе биде потребно уште некое време за финални
Македонија

Коцијанчиќ: Европската перспектива на Скопје е многу сигурна и покрај заканите на грчката опозиција

А1он
Европската перспектива на Северна Македонија е многу сигурна во светлината на усвојувањето на договорот за името во Атина и Скопје, што беше јасно предочено од
Економија

Коцијанчиќ: Косово да ги повлече таксите, тие се провокативни и навредливи

А1он
Европската комисија денеска уште еднаш ја повика косовската Влада веднаш да ја повлече одлуката за зголемување на таксите за увоз на стоки од Србија и
Регион

Коцијанчич: ЕУ нема двојни стандарди, но Косово е единствен случај

А1он
Портпаролката на Европската Унија Маја Коцијанчич ги отфрли обвинувањата на Белград дека за Каталонија, односно Шпанија, важат други стандарди од оние кои важеа за Србија
Македонија

Коцијанчич: Итно да се избере спикерот на Собранието и да се стави крај на несигурноста

А1он
Европската Комисија денеска повторно повика да се почитуваат резултатите од изборите и претседателот Ѓорге Иванов да ја ревидира својата одлука, пренесува „Мета“. – Како што