kina koronavirus

Свет

Шангај го продолжува задолжителното тестирање за Ковид-19 до септември

А1он
Најнаселениот град во Кина, Шангај, го продолжи задолжителното неделно тестирање за Ковид-19 до крајот на септември, со намера да ја држи под контрола епидемијата, соопштија
Свет

Пекинг ги продолжи рестриктивните анти-ковид мерки

А1он
Пекинг денеска ги продолжи рестриктивните мерки за вработените и студентите да останат во своите домови и нареди дополнителни масовни тестови бидејќи повторно се зголеми бројот
Свет

Во Шангај нема нови случаи на коронавирус, жителите еден месец се затворени во карантин

А1он
Шангај објави дека не се откриени нови случаи на Ковид-19 надвор од областа на карантин, клучна пресвртница во борбата против вирусот што го парализираше 25-милионскиот
Свет

Во Кина се повеќе нови случаи на ковид, најголемиот дел во Шангај

А1он
Во Кина вчера беа пријавени 26.155 нови случаи на коронавирус, од кои 3.529 биле симптоматски, а 22.626 асимптоматски, соопшти Националната здравствена комисија. Ден претходно имаше
Свет

Во Шангај рекорден број на новозаразени со коронавирус

А1он
Кинескиот финансиски центар Шангај денеска соопшти за нов рекорден број на симптоматски случаи на коронавирусот, откако земјата воведе нови рестриктивни мерки за борба против заразата.
Свет

Кина има највисок број нови случаи на ковид од почетокот на пандемијата

А1он
Националната здравствена комисија денеска потврди 13.146 инфекции со коронавирус во Кина, најмногу од почетокот на пандемијата. Повеќето случаи, 11.691, се асимптоматски. Шангај кој има 26