shangaj

Свет

Шангај го продолжува задолжителното тестирање за Ковид-19 до септември

А1он
Најнаселениот град во Кина, Шангај, го продолжи задолжителното неделно тестирање за Ковид-19 до крајот на септември, со намера да ја држи под контрола епидемијата, соопштија
Свет

Федерер преку Нишокори до полуфинале на Мастерсот во Шангај

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер обезбеди пласман во полуфиналето на Мастерсот во Шангај, откако во два сета го победи Кеи Нишикори од Јапонија. Федерер полесно од