Karakas

Свет

Градоначалникот на главниот град на Венецуела почина од Ковид-19

А1он
Градоначалникот на главниот град на Венецуела Каракас, Дарио Вивас, почина од последици од новиот коронавирус, објави на Твитер јавниот обвинител на земјата, Тарек Вилијам Саб.
Свет

Руските воени авиони во Каракас, уште една порака за Америка

А1он
Два воени руски авиони во саботата слетаа на главниот аеродром во Каракас, а наводно во нив биле десетина војници и големо количество опрема, со задача