kadirov

Свет

ВИДЕО: Синот на Кадиров познат по претепувањето затвореник доби орден „Херој на Чеченија“

А1он
Синот на Рамзан Кадиров, Адам Кадиров, на пошироката јавност и стана познат по видеото на кое пред неколку недели тепа затвореник. Kadyrov's son Adam, who
Свет

(ВИДЕО) По гласините дека е во кома, се појави снимка од Кадиров

А1он
Умар Даудов, помошник на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров, објави видео на социјалните мрежи на кое се гледа Кадиров за време на вечерна прошетка со неговото
Свет

(ВИДЕО) Кадиров збесна дека мајка му е под санкции: Треба да се разбие оваа американска гнасотија

А1он
Откако мајката на чеченскиот лидер беше ставена на листата со санкции на САД, Рамзан Кадиров упати директни закани до Американците и НАТО алијансата во најновото
Свет

Пејач бил убиен од чеченските власти кои наредиле: „Да се закопа како куче“

А1он
Популарен чеченски пејач за кој долго време се веруваше дека бил убиен како дел во „чистка“ во руската република, бил мачен и егзекутиран по наредба
Свет

Путин национализираше филијала на голема компанија: Бизнисот му го препушти на внукот на Кадиров

А1он
Одлучено е 32-годишниот внук на чеченскиот лидер Рамзан Кадиров да раководи со руските операции на Данон, откако Кремљ ја презеде контролата врз локалните операции на
Свет

Рамзан Кадиров тврди: Пригожин покрена вооружен бунт поради својата ќерка

А1он
Рамзан Кадиров, лидерот на Чеченија, се огласи по одлуката на лидерот на Вагнер, Евгениј Пригожин да стави крај на вооружениот бунт. Кадиров тврди дека „огорченоста
Свет

Кадиров: Добивме наредба да започнеме офанзива

А1он
Чеченскиот лидер Рамзан Кадиров, сојузник на рускиот претседател Владимир Путин, објави дека добил наредба да ги прераспореди своите сили во Доњецката Народна Република (ДПР) во