jazz

Култура

ФОТО: Публиката и изведувачите во совршена џез-синергија

А1он
Тони Китановски трио, поддржан од гостите Кубанецот Оскар Салас и Американецот Дејв Вилсон викендов во Битола, со добро познат манир на искусни мајстори на џез звукот,
Култура

„Њу Момент“ со награда за кампањата на Скопски џез фестивал

А1он
Кампањата за Скопскиот Џез фестивал 2013 на македонската маркетинг агенција „Њу Момент“ освои бронзена статуетка за најдобар дизајн на најголемиот европски фестивал за креативност, „Еуробест“,
Култура

Ибрахим Малуф и Дејв Холанд го затвораат Скопскиот џез фестивал

А1он
Со настап на трубачот Ибрахим Малуф и на Дејв Холанд, еден од најдобрите басисти во историјата на џезот, вечер во Универзална сала завршува 32. Скопски