jazz

Култура

Концерт на Биг-бендот на Здружението на џез-музичари и слободни уметници

А1он
Во рамки на 40. Денови на македонска музика, вечер во Дом на АРМ концерт ќе одржи Биг-бендот на Здружението на џез-музичари и слободни уметници, под
Култура

Четкар ќе настапи на џез-фестивалот „Џава“ во Џакарта

А1он
Џез-музичарот Владимир Василевски-Четкар денеска ќе настапи на џез-фестивалот „Џава“ во Џакарта, кој е меѓу најпознатите музички фестивали во светот и најголем џез-фестивал во јужната хемисфера.
Култура

Четкар ќе настапи на џез-фестивалот „Џава“ во Џакарта

А1он
Џез-музичарот Владимир Василевски-Четкар в петок, 3 март, ќе настапи на џез-фестивалот „Џава“ во Џакарта, кој е меѓу најпознатите музички фестивали во светот и најголем џез-фестивал
Култура

Џез-музичарот Четкар во декември ќе ја продолжи турнејата во Азија

А1он
Џез-музичарот Владимир Василевски-Четкар со неколку концертни настапи во декември ќе ја продолжи турнејата во Азија, која се одржува со поддршка од Министерството за култура. На
Култура

Во Битола се одбележува Светскиот ден на џезот

А1он
Младинскиот културен центар (МКЦ) – Битола, ќе го одбележи Светскиот ден на џезот – 30 април, со концерт на саксофонистот Гоце Мицанов, едниствениот македонски музичар кој настапил