jana hristovska

Македонија

Беќаровски: Дали поверувавте дека две докторки кои се и мајки, ќе се однесуваат несовесно кон беспомошно шестгодишно девојче

А1он
„Секој доктор кој ќе го прочита извештајот од ДСЗИ ќе се сложи дека колешките од Битола го направиле максимумот кој го имале на располагање. Секој
Македонија

Шестгодишната Јана починала од срце – нема недостатоци при лекувањето утврди ДСЗИ

Анита Петровска Рајковиќ
Државниот санитарен и здравствен инспекторат денеска изврши вонреден инспекциски надзор во ЈЗУ Клиничка болница „Д-р Трифун Пановски“ Битола – одделение за педијатрија во врска со лекувањето
Македонија

Почина 6-годишно девојче: Го однеле во болница со настинка, умрело при примање на инфузија

А1он
Шестгодишно девојче починало на Детското одделение во Битолската клиничка болница. Информацијата за А1он ја потврдија и од обвинителството. Девојчето било донесено во болница околу 10