izloacija

Македонија

МВР: 52 лица без дозволи шетале во полициски час, 205 не носеле маска

А1он
Изминатите 24 часа на ниво на целата држава 52 лица не ја почитувале забраната за движење, извести Министерството за внатрешни работи. „Приведени се 28 лица,