ilon mask

Економија

Тесла произведе 2.000 автомобили минатата недела, а Маск се шегува дека банкротирале

А1он
Вредноста на акциите на производителот на електрични автомобили Тесла вратија дел од својата вредност по падот од осум проценти во текот на минатата недела, предизвикан
Магазин

Маск: Климатските промени и вештачката интелигенција се најголеми закани за човештвото

А1он
Климатските промени, како и вештачката интелигенција, се најголемите закани со кои се соочува човештвото во овој век, наведе Илон Маск, директорот на компаниите „Спејс Екс“
Свет

Илон Маск стои зад ветувањето за решавање на енергетската криза во Австралија

А1он
Илон Маск стои зад своето ветување дека ќе ја реши енергетската криза во Австралија. Неговата компанија Тесла моторс се здружи со француската компанија за зелена
Магазин

Амбер Херд ја потврди својата врска со еден од најзгодните милијардери во светот

А1он
Глумицата Амбер Херд призна пред јавноста оти „си уловила сом“, односно дека моментно е во врска со еден од најзгодните милијардери во светот – претприемачот
Магазин

„Спејс икс“ првпат во историјата лансираше веќе рециклирана ракета

А1он
Насмевката на лицето на Илон Маск, директорот на „Спејс икс“, зборуваше повеќе отколку илјадници искажани зборови. По повеќегодишна напорна работа и повремени неуспеси, компанијата „Спејс