hanover

Спорт

ЕХФ: Битолски Еурофарм Работник поразен од Хановер со три голови разлика

А1он
Ракометарите на Еурофарм Работник загубија со 24:21 во првиот натпревар од групната фаза во ЕХФ купот. Во германскиот град Хановер, иако битолчани беа поразени од