ehf kup

Спорт

Северна Македонија заврши шеста на ЕХФ-шампионатот

А1он
Женската младинска репрезентација на Северна Македонија денеска доживеа пораз од Фарски Острови со 30-28 (16-10) на последниот меч од ЕХФ-шампионатот кој се одржува во Литванија.
Спорт

Втор пораз за Еурофарм Работник во ЕХФ купот

А1он
Ракометарите на Еурофарм Работник притиснати од императивот победа и со недоволно меѓународно искуство, вечерва во Битола заслужено се поразени од унгарска Татабања со 31:21 полувреме
Спорт

ЕХФ: Битолски Еурофарм Работник поразен од Хановер со три голови разлика

А1он
Ракометарите на Еурофарм Работник загубија со 24:21 во првиот натпревар од групната фаза во ЕХФ купот. Во германскиот град Хановер, иако битолчани беа поразени од