eurofarm rabotnik

Спорт

Жељко Бабиќ: РК Еурофарм Пелистер е ракометен проект со иднина

А1он
РК Еурофарм Пелистер за мене е голем предизвик бидејќи станува збор за ракометен проект со иднина, изјави хрватскиот ракометен стручњак Жељко Бабиќ по денешното потпишување
Спорт

Алушоски пред мечот со Хановер: Имаат доста повредени ракометари, тука е нашата шанса

А1он
Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник утре против бундеслигашот Хановер го игра последниот домашен натпревар од групната фаза на второто по квалитет ракометно натпреварување
Спорт

Алушовски: Сакаме да покажеме едно лице, а не две како во Нашице

А1он
Тренерот на РК Еурофарм Работник, Стевче Алушовски на денешната прес-конференција пред вториот домашен натпревар од групата „Б“ во ЕХФ Купот против Нексе Нашице, изјави дека
Спорт

Втор пораз за Еурофарм Работник во ЕХФ купот

А1он
Ракометарите на Еурофарм Работник притиснати од императивот победа и со недоволно меѓународно искуство, вечерва во Битола заслужено се поразени од унгарска Татабања со 31:21 полувреме
Спорт

Ракометарите на Еурофарм Работник подготвени за прва ЕХФ победа

А1он
Ракометарите на РК Еурофарм Работник се подготвени за претстојниот меѓународен натпревар со унгарскиот тим Татабања кој в недела ќе гостува во Битола. Битолските „фармацевти“ денес
Спорт

ЕХФ: Битолски Еурофарм Работник поразен од Хановер со три голови разлика

А1он
Ракометарите на Еурофарм Работник загубија со 24:21 во првиот натпревар од групната фаза во ЕХФ купот. Во германскиот град Хановер, иако битолчани беа поразени од