grigor dimitrov

Спорт

Димитров: Синер е најдобриот играч во моментов, но сакам таков тест

А1он
Григор Димитров покажа дека е во исклучителна форма со пласманот во финалето на Мастерсот во Индијан Велс. унгарскиот тенисер беше подобар од петтиот во светот
Спорт

Бугарскиот тенисер Димитров позитивен на корона тестот, финалето во Задар откажано

А1он
Првиот рекет на Бугарија, Григор Димитров е позитивен на коронавирус. Веста ја соопшти тенисерот на својот Инстаграм профил. „Сакам да ги известам моите пријатели и