gradec

Македонија

Уапсена 54 годишна жена во гостиварско Градец, украла пари и накит во јавен превоз

А1он
Полиција вчера околу 18:15 часот во гостиварски Градец, полицајци ја лишиле од слобода 54-годишната М.Р од селото. „Половина час пред тоа, таа била пријавена од
Македонија

Членови на изборна комисија заокружиле реден број на ливче спротивно на волјата на гласачот

А1он
Вчера за време на гласањето на старите и немоќни лица во селото Градец во семејната куќа на Ј.Ш. пријавена е злоупотреба на избирачка право откако