Уапсена 54 годишна жена во гостиварско Градец, украла пари и накит во јавен превоз

Од:

Полиција вчера околу 18:15 часот во гостиварски Градец, полицајци ја лишиле од слобода 54-годишната М.Р од селото.

„Половина час пред тоа, таа била пријавена од 36-годишната Б.Р. од гостиварски Добридол дека во возило од јавен превоз, во кое се превезувала, од чантата ѝ одзела девизи и накит“, соопшти МВР.

Од таму велат дека случајот целосно е расчистен, одземеното е пронајдено и вратено на сопственичката, а против М.Р. ќе следува соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

Студент ставил „мито“ од 10 денари во индекс – добил десетка

Анита Петровска Рајковиќ

Вооружен грабеж на банка во Илинден, одземена е голема сума на пари

Александар Тодески

Жители на Баница ќе постават шатори за одбрана на нивите од „Бехтел и Енка“ ако Владата не ги викне на средба

А1он

Граѓани со поддршка пред куќата на Таравари, тој им порача: Народот е за соработка со опозицијата, промената започна

А1он

Вработените во Здравствен дом Гостивар протестираат заради неисплатена плата

Инцидент на технички преглед во Гостивар – Полил со бензин вработен и сакал да го запали своето возило – бил незадоволен од услугата