grabar-kitarovic

Регион

ВИДЕО: Жена се закануваше со бомби во зградата на Колинда, експретседателката на Хрватска не била дома

А1он
Во зградата во која живее поранешната хрватска претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ во центарот на Загреб денеска околу пладне една жена се забарикадирала во стан, а на
Регион

Грабар-Китаровиќ: Важна е соработката со Србија

А1он
Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ изјави денеска дека ја смета важна соработката со Србија, при што е најзначајно, како што наведе, да се расветли судбината на
Регион

Грабар-Китаровиќ: Разочарана сум што не е постигнат напредок со Србија за исчезнатите лица

А1он
Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ изјави дека е разочарана што не е постигнат напредок во разговорите со Србија за решавање на проблемот со исчезнатите лица, како
Македонија

(ВИДЕО) Грабар-Китаровиќ: Припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, Хрватска е подготвена да ви помогне

А1он
Хрватска силно ве поддржува, сега кога се соочувате со многу важна одлука за претстојниот референдум. Вие припаѓате во семејството на ЕУ и НАТО, а Хрватска
Видео Македонија

(ВИДЕО) Грабар-Китаровиќ: Застојот во проширувањето им помогна на одредени луѓе да ги држат балканските земји надвор од ЕУ

А1он
Неколкуте години застој во проширувањето на Европската унија создаде опасен вакуум на луѓе чии интереси е да ги задржат земјите надвор од ЕУ. Но сега,