fudbal sad

Спорт

Бекам до Ибрахимовиќ: 500 голови – тоа значи дека си многу стар

А1он
Ѕвездата на американската МЛС лига Златан Ибрахимовиќ викендов го постигна 500-от гол во кариерата, а за успехот на адреса на шведскиот фудбалер се уште пристигнуваат
Спорт

Гризман: Ако Бекам ме повика ќе заминам во Мајами

А1он
Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман, изјави дека во иднина ако добие понуда од легендарниот англиски фудбалер Дејвид Бекам ќе прифати да настапува за неговиот
Спорт

Швајнштајгер до Ибрахимовиќ: Престани да ме следиш

А1он
Германскиот фудбалер на Чикаго Фајр, Бастијан Швајнштајгер го поздрави преминувањето на Златан Ибрахимовиќ во Лос Анџелес Галакси на шеговит начин. Тие и двајцата се поранешни
Спорт

Официјално: Ибрахимовиќ стави потпис на договорот со Л.А.Галакси

А1он
Златан Ибрахимовиќ смисли оригинален начин да го објави својот трансфер во Л.А. Галакси. Швеѓанецот купил реклама со целосна страница во „Лос Анџелес Тајмс“, на која