fudbal sad

Спорт

Швајнштајгер една година во Чикаго

А1он
Фудбалерот на Манчестер Јунајтед Бастијан Швајнштајгер ќе премине во американската лига во тимот на Чикаго. Јунајтед му дозволи на поранешниот капитен на германскиот национален тим
Спорт

Бредли најдобар американски фудбалер во 2015 година

А1он
Капитенот на американската репрезентација Мајкл Бредли е прогласен за најдобар фудбалер во 2015 година во Соединетите Американски Држави. Зад репрезентативец и капитен на Торонто останува