fudbal sad

Спорт

Бекам: Невил ја заслужи тренерската работа во Интер

А1он
Сопственикот на американскиот фудбалски прволигаш Интер, Дејвид Бекам, истакна дека новоназначениот тренер Фил Невил е ангажиран врз основа на своите заслуги, а не поради нивното
Спорт

Бекам преговара со Јуве за Игуаин

А1он
Сопственикот на Интер Мајами, Дејвид Бекам преговара со италијанскиот шампион Јувентус за аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин, информира „Калчо Меркато“. Како што стана јасно во неделата,
Спорт

Галатасарај се согласи да го ослободи Фалкао во клубот на Бекам

А1он
Напаѓачот на Галатасарај, Радамел Фалкао може да ја продолжи кариерата во американската лига – МЛС. Според „Diario AS“, Интер Мајами, сопственост на Дејвид Бекам, е
Спорт

Де Бур ја напушти Атланта по три последователни порази

А1он
Фудбалскиот клуб Атланта Јунајтед и тренерот Франк де Бур го раскинаа договорот. Како што објави американскиот клуб, управата бара тренер и наскоро ќе биде објавено