fudbal anglija

Спорт

Свонси ги искористи грешките на Ивановиќ и славеше против Челзи

А1он
Екипата на Свонси оствари предност од 2:0 против актуелниот европски шампион Челзи во полуфиналето на Лига купот на Англија. Најголем виновник за поразот на „сините“