fudbal anglija

Спорт

Челзи и Ливерпул со гостински победи ја затворија годината во Премиер лигата

А1он
Екипите на Челзи и на Ливерпул остварија победи на последните две средби со кои беше комплетирано 20.коло и заокружена календарската 2012 година во Англиското фудбалско