fauci

Свет

Фаучи: Во моментов целата планета е во неволја

А1он
Главниот американски епидемиолог, д-р Ентони Фаучи, кој го води Националниот институт за алергија и заразни болести, за канадскиот ТВ канал Си-Би-Ес Њуз изјави дека Ковид-19
Свет

Фаучи го повика Трамп да почне со предавање на власта за Бајден да почне да носи одлуки за пандемијата

А1он
Водечкиот американски експерт за инфективни болести, Антони Фаучи, денеска го повика претседателот Доналд Трамп да почне со предавање на власта, за новоизбраниот претседател Џо Бајден
Свет

Фаучи за вакцината на „Модерна“: Тешко дека може да добиеме подобро од ова

А1он
Голем број светски научници и лекари излегоа со со ентузијастички реакции по денешната главна вест – дека вакцината против коронавирус на американската фармацевтска компанија „Модерна“
Свет

Фаучи: Ќе ја примам вакцината на „Фајзер“, имам доверба во таа компанија

А1он
Американскиот епидемиолог Ентони Фаучи денеска изјави дека ќе ја прими вакцината против коронавирус на компанијата „Фајзер“, доколку биде одобрена од Агенцијата за храна и лекови
Свет

Трамп го нарекол Фаучи „катастрофа“ на состанок со својот изборен тим

А1он
За време на конференциски разговор со изборниот тим, американскиот претседател Доналд Трамп упатил остри критики за експертот за заразни болести Ентони Фаучи, велејќи дека тој
Свет

Фаучи повторно го демантира Трамп, овој пат за изјавата дека коронавирусот е ист со грипот

А1он
Водечкиот американски епидемиолог Ентони Фаучи го негираше тврдењето на американскиот претседател Доналд Трамп дека коронавирусот е смртоносен исто колку и грипот. Тој потсети дека симптомите
Свет

Фаучи: Светот ќе се врати во нормала до крајот на следната година

А1он
Имунологот Ентони Фаучи, директор на Американскиот национален институт за алергии и болести изјави денеска дека враќање на нормалниот живот може да се очекува кон крајот
Uncategorized

Фаучи повторно не се согласува со проценката на Трамп за кризата со коронавирусот

А1он
Главниот експерт за заразни болести на американската Влада, Ентони Фаучи, вчера изјави дека не се согласува со проценката на претседателот Доналд Трамп дека САД го