falsifikuvani pari

Свет

Карабинерите открија печатница за фалсификувани пари

А1он
Карабинерите во Италија откриле и уапсиле фалсификат и демонтирале софистицирана машина за печатење за фалсификување банкноти. На рацијата, која резултираше со запленување на повеќе од
Македонија

ОЈО: Во Шипковица е пронајдено оружје и фалсификувани пари

А1он
Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривични дела неовластено изработување, држење,
Македонија

Кривична пријава за измама и фалсификување пари

А1он
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.И.(37) од Велес, за сторено кривично дело „измама” и кривично дело „фалсификување
Македонија

Скопјанец со лажни евра купувал мобилни телефони

А1он
Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против Б.И.(32) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела