eskobar

Регион

Вучиќ и Ескобар разговараа за можностите за продолжување на дијалогот на Белград и Приштина

А1он
Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, денеска во Белград се сретна со заменик-помошникот државен секретар на САД и специјален пратеник на САД за Западен Балкан,
Регион

Ескобар денеска во Косово, нема да се сретне со Курти

А1он
Специјалниот пратеник на Соединетите Американски Држави, Габриел Ескобар се очекува да допатува денеска во Косово, од каде што утре ќе замине во посета на Србија,
Регион

Лајчак и Ескобар најверојатно неделава ќе ги посетат Белград и Приштина

А1он
Специјалниот претставник на Европската Унија (ЕУ) за дијалог меѓу Србија и Косово, Мирослав Лајчак и специјалниот американски амбасадор за Западен Балкан, Габриел Ескобар најверојатно ќе
Регион

Вархеји, Ескобар и Донфрид од Тирана: Неоправданата агресија врз Украина ја направи интеграцијата уште поитна

А1он
Помошник државниот секретар на САД за европски и евроазиски прашања, Карен Донфрид, вечерва пристигна во Тирана, каде што ја одржа својата прва средба со специјалниот
Магазин

Поранешни агенти на ЦИА трагаат по 57 милијарди евра на Ескобар

А1он
Поранешни агенти на ЦИА тврдат дека пронашле подморница на нарко-босот Пабло Ескобар, за која се верува дека била користена за криумчарење на кокаин од Колумбија
Свет

Пабло Ескобар заработувал по 60 милиони долари дневно од шверц на кокаин

А1он
Пaбло Ескобар и неговиот картел важи за најбогатиот криминалец во историјата. Се смета дека бил “тежок“ цели 30 милијарди долари во периодот додека бил на