elizabeta gorgievska

Македонија

Првата дама во бајрамска посета на кумановското Инфективно одделение

А1он
Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска, по повод големиот муслимански празник Рамазан бајрам, денеска го посети Одделот за инфективни болести при Општата болница во
Македонија

Сопругата на претседателот Пендаровски, Елизабета, прими вакцина против Ковид-19

А1он
Сопругата на претседателот Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска попладнево на својот фејсбук профил објави дека се вакцинирала против КОВИД-19. -Детска и превентивна стоматологија-вакцинирани!, напиша Ѓоргиевска, објавувајќи
Македонија

ВИДЕО: Донација на два инкубатори за Универзитетската клиника за детски болести

А1он
Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателот на Република Северна Македонија, заедно со генералниот секретар на Црвениот крст, Саит Саити денеска присуствуваше на настан на којшто беа
Македонија

Панел-дискусија „Органодарителство – состојба и предизвици“ на иницијатива на сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска

А1он
На иницијатива на сопругата на претседателот, Елизабета Ѓоргиевска, вчера вечер се одржа панел – дискусија на тема „Органодарителство – состојба и предизвици“, чија цел е
Култура

Ѓоргиевска: Приказните ја обликуваат нашата фантазија, но и нашите вредносни животни јадра

А1он
Приказните ја обликуваат нашата фантазија, но и нашите вредносни животни јадра, а со нивното создавање и споделување секој од нас го креира својот сопствен свет,
Македонија

Стручно предавање за студенти по медицина од Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателот Пендаровски

А1он
Сопругата на претседателот на државата Елизабета Ѓоргиевска вчеравечер во Вила Водно одржа стручно предавање за дваесетина студенти по медицина, на кое присуствуваше и министерот за
Македонија

#РаскажувамеЗаедно: Проект за едукција на деца на иницијатива на сопругата на претседателот Елизабета Ѓоргиевска и 5 Плус Фамилијата

А1он
Приказните за Марија Кири, Ана Павлова, Малала Јусафзаи, како и за други познати и непознати херои и хероини и инспиративни личности ќе бидат дел од