droga

Свет

Во Швајцарија разбиена огромна мрежа за меѓународна трговија со дрога

А1он
Полицијата во Женева разби голема меѓународна мрежа за трговија со дрога, соопштија денеска властите во кантонот Женева. Во операцијата се уапасени 15 припадници на мрежата
Македонија

Скопјанец тргувал со оружје и произведувал дрога

А1он
Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, до надлежното Основното јавно обвинителство Скопје поднесе кривична пријава против Н.М. (30) од Скопје, поради постоење на основано
Македонија

Прилепчанец во двор си одгледувал марихуана

А1он
Полицијата во Прилеп до надлежното обвинителство поднесе кривична пријава против Г.Н.(50) од Прилеп, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело – “неовластено производство и
Македонија

ВИДЕО:Запленета марихуана вредна половина милион евра

А1он
Министерството за внатрешни работи во рамки на оперативната акција “Козјак“ реализираше случај на недозволено производство на наркотична дрога – марихуана, при што се запленети 839