urugvaj

Свет

Поради сушата во Уругвај, милиони граѓани останаа без вода за пиење

А1он
Повеќе од половина од вкупно 3,5 милиони граѓани на Уругвај немаат пристап до вода од водоводната мрежа, а експертите предупредуваат дека таквата ситуација може да
Свет

Црногорците кои беа уапсени во Уругвај со 489 килограми кокаин добија притвор до 120 дена

А1он
На двајца црногорски државјани кои беа уапсени при запленувањето на 489 килограми кокаин во Уругвај им е одредена мерка притвор до 120 дена. Во повеќемесечната
Свет

Црногорци во Уругвај се притворени поради шверц на кокаин

А1он
Црногорските државјани кои беа уапсени вчера при запленувањето на 489 килограми кокаин во Уругвај добија мерка притвор до 120 дена. Во повеќемесечната акција „Виртус“ во
Свет

Уругвај: Уапсени четири лица по заплена на 6 тони кокаин

А1он
Четири лица се уапсени поради евентуална поврзаност со шверц со шест тони кокаин вреден повеќе од милијарда американски долари неодамна запленет во Уругвај. Рекордната заплена
Свет

Милиони луѓе без струја во Аргентина, Уругвај, Парагвај и Бразил

А1он
Во Јужна Америка денеска се случи масовен прекин на снабдување со електрична енергија, поради што милиони луѓе ширум Аргентина, Уругвај, Парагвај и јужниот дел на
Свет

Поранешната мис на Уругвај пронајдена мртва во хотелска соба

А1он
Поранешната Мис на Уругвај, Фатима Давила, пронајдена е мртва во хотелска соба во Мексико. Сеуште не е познато дали станува збор за убиство или самоубиство,