doogovor od prespa

Македонија

Пахор: Им честитам на Заев и Ципрас за историскиот договор

А1он
Сакам да им честитам на премиерите на двете земји, Ципрас и Заев за договорот од истриско значење, вели словенечкиот претседател Борут Пахор во интервју за